Česká ekonomika se začíná přehřívat

Česká ekonomika projevuje známky přehřívání

Česká ekonomika v tomto roce zažívá boom. Nezaměstnanost se blíží k nule a do nedávna platilo, že inflace je poměrně nízko a centrální banka drží úrokové sazby na nule. Čtyři členské země, které neplatí eurem, tedy Česko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko zaznamenaly v tomto roce raketový růst HDP. Ve třetím čtvrtletí zaznamenala eurozóna ekonomický růst 2,5 %, zatím co Česko zaznamenalo růst 5 %. Nevyšší růst zaznamenalo Rumunsko, které rostlo o 8,6 %. Podle britského Economistu se už v těchto čtyřek zemích, včetně Česka, začínají objevovat známky přehřívání.

 

Lukáš Kovanda (hlavní ekonom společnosti Cyrrus) uvedl pro server Novinky.cz, že trh nemovitostí a trh práce už se přehřívá nyní. Ochlazení lze čekat nejdříve v roce 2019, s nástupem cyklického útlumu ekonomiky. Vyslovená krize ale prý zatím nehrozí, domnívá se s píše, že hrozí citelné zpomalení růstu ekonomiky a mezd, a to v letech 2020 a 2021.

 

Podle odborníků tedy krize zatím nehrozí, ale i tak se vyplatí mít účetnictví a daně v pořádku. Tak neváhejte a využijte naše účetnídaňové služby a mějte záruku kvalitně odvedené práce!

 

O inflaci a dalších aktuálních tématech si přečtěte v našem blogu.

 


Vaše ADMIO