Kdo a proč nabízí hotovostní úvěry a kolik za ně přeplatíte?

Půjčit si v hotovosti je příjemným bonusem, který se ale může prodražit. Hotovostní úvěry je totiž nutné i v hotovosti splácet, a tak nejenže zaplatíte poplatek za vyřízení a čerpání peněz bez bankovního účtu, ale i za každou splátku na ruku.

Potřebujete si půjčit, ale nechcete úvěr řešit přes bankovní účet? Důvodů k vašemu počínání může být nespočet. Někteří potřebují peníze rychle na ruku, jiní nemohou čerpat peníze z účtu kvůli exekuci a jsou i tací, kteří běžný účet nemají sjednaný. I proto nebankovní společnosti přišly s hotovostními úvěry.

Za hotovostní úvěry si připlatíte

Hotovostní půjčky jsou vždy nebankovním a neúčelovým úvěrem. V bance je tak rozhodně nenajdete. Jejich velkou výhodou je, že s nimi můžete financovat cokoliv. Daní za benevolentnost jsou ale vyšší úrokové sazby a poplatky.

Vybrat hotovostní půjčku není vůbec lehké. Zapotřebí je porovnávat výši úroku a poplatků, které jsou zahrnuty v RPSN. Navíc některé společnosti nabízí hotovostní úvěry do domu, což je sice pro klienty pohodlnější a rychlejší, avšak také dražší. Čas, který ušetříte díky tomu, že nemusíte chodit na pobočku, zaplatíte na poplatcích. Nechce-li se vám tak vyřizovat půjčku osobně, můžete raději vyzkoušet levnější online sjednání.

Půjčky na ruku jsou velmi omezené

Každá nebankovní instituce má svá pravidla. Některá nabízí hotovostní půjčky od 500 Kč, jiná začíná na 5 000 Kč. Kromě minimální částky je stanovena vždy i horní hranice úvěrového limitu. Zatímco někde vám půjčí maximálně 30 000 Kč, jinde se budete moci zadlužit až do výše 100 000 Kč.

Například Provident nabízí půjčky od 6 000 Kč do 90 000 Kč, SMART půjčka vám sjedná úvěr od 5 000 Kč do 70 000 Kč a v rámci Fajn půjčky si můžete půjčit od 4 000 Kč do 50 000 Kč.

Pozor na krátkou dobu splatnosti

U hotovostních půjček ale nestačí jen zohlednit úvěrový limit, úrok a poplatky. Velmi důležitým parametrem, který rozhoduje o výhodnosti, je také doba splatnosti. Tu rozhodně neočekávejte v řádech několika let. Mnoho nebankovních společnosti na ruku půjčuje jen se splatností pár dní až týdnů. A právě krátká doba splatnosti stojí za tím, že za nebankovní půjčku velmi přeplatíte. Je totiž nutné si roční úrokovou sazbu i roční procentní sazbu nákladů převést na měsíční, týdenní či denní.

 

Přejeme Vám krásný den!

Vaše ADMIO

 

 

 


Zdroj

Za půjčku v hotovosti hodně přeplatíte. Proč a kdo hotovostní úvěry nabízí?. Peníze.cz [online]. 2018, 3. 7. 2018 [cit. 2018-07-03]. Dostupné z: https://www.penize.cz/pujcky/337290-za-pujcku-v-hotovosti-hodne-preplatite-proc-a-kdo-hotovostni-uvery-nabizi